1923 rok założenia 100 lat historii
Najstarszy i najbardziej utytułowany Klub Sportowy Grudziądza

Bezbarwna gra i dramatyczna końcówka

Dramatyczna końcówka zdecydowała o podziale punktów w kolejnym meczu Fortuna 1 Ligi. Olimpia zremisowała na swoim stadionie z Puszczą Niepołomice 1:1.

Jacek Trzeciak przed spotkaniem dokonał kilku roszad w składzie. Tym razem na ławce rezerwowych usiedli Omar Monterde, Dominik Frelek oraz Joao Augusto. Na boisku od pierwszej minuty pojawili się natomiast Maciej Kona, Maciej Twarowski, a także Sebastian Kamiński.

Pierwsze 20-25 minut zdecydowanie należało do gości, którzy mieli wyraźną przewagę w posiadaniu piłki. Później ten aspekt gry się wyrównał, jednak to Puszcza była bliższa gola. W 38. minucie, po jednym z dośrodkowań, głową strzelał Wiktor Żytek, ale futbolówka uderzyła w zewnętrzną część słupka. Po przerwie większa kultura gry nadal była po stronie graczy Tomasz Tułacza, ale to grudziądzanie dwukrotnie zagrozili rywalom. W 64. minucie próbował Maciej Kona, z kolei 7 minut przed końcem Ariel Wawszczyk, ale w obu przypadkach świetnie interweniował brakarz Karol Niemczycki.

Najciekawsze zawodnicy zostawili na doliczony czas pojedynku. W 91. minucie błysnął wprowadzony po przerwie Omar Monterde, który zdecydował się na uderzenie na dalszy słupek z kilkunastu metrów, czym zaskoczył golkipera z Niepołomic. Gdy wydawało się, że komplet punktów ponownie zostanie przy Piłsudskiego 14, goście w ostatnich sekundach mieli jeszcze rzut wolny z bocznego sektora boiska. Po kolejnym z dośrodkowań stworzyło się niemałe zamieszanie, w którym najlepiej odnalazł się Jakub Bąk, wciskając futbolówkę do siatki, obok zaskoczonego Łukasza Sapeli. Była to ostatnia akcja meczu.

Ostatecznie Olimpia Grudziądz zremisowała z Puszczą Niepołomice 1:1 i trzeba przyznać, że mimo wszystko jest to wynik sprawiedliwy.

Kolejne emocje już w najbliższą środę. Wówczas Biało - Zieloni zagrają przy Piłsudskiego ze Stalą Mielec, w spotkaniu I rundy Pucharu Polski. Pierwszy gwizdek o godzinie 19:00.

22 września 2019, 19:00 - Grudziądz (Stadion Centralny)
Olimpia Grudziądz 1-1 Puszcza Niepołomice
Omar Monterde 90 - Jakub Bąk 90

Olimpia: Łukasz Sapela - Damian Ciechanowski, Lukáš Ďuriška, Ariel Wawszczyk, Remigiusz Szywacz - Sebastian Kamiński (74 Elvir Maloku), Maciej Kona, Konrad Handzlik (65 Omar Monterde), Łukasz Bogusławski, Omran Haydary - Maciej Twarowski (71 Dominik Frelek).

Puszcza: Karol Niemczycki - Mateusz Bartków, Michał Czarny, Konrad Stępień, Bartosz Widejko - Maksymilian Sitek (66 Jakub Bąk), Jakub Serafin (88 Marcin Stefanik), Longinus Uwakwe (90 Marcin Orłowski), Hubert Tomalski, Wiktor Żytek - José Embaló.

żółte kartki: Szywacz, Ďuriška - Tomalski.

sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok).

źródło: własne / 90minut.pl / fot. Kamil Zieliński (archiwum)