1923 rok założenia 100 lat historii
Najstarszy i najbardziej utytułowany Klub Sportowy Grudziądza

Panie Glamowski, co z Olimpią?

Prezydent Grudziądz - Maciej Glamowski wrócił w tym tygodniu z urlopu, ale temat Olimpii jest jak do tej pory zamiatany pod dywan, a przy Piłsudskiego 14 wciąż nie wiedzą, na co mogą liczyć w tym sezonie.

Jak opisywaliśmy niedawno na łamach naszego serwisu, sytuacja spółki akcyjnej Olimpia Grudziądz jest nieciekawa. Na ten moment kibice nie mogą być nawet spokojni o start w II lidze.

Z Grudziądza odchodzą kolejne osoby. Wiadomo już, że w sztabie szkoleniowym nie zostaną Maciej Patyk, jak i Selim Benachour. Dział marketingu opuścił Łukasz Piekarski (obecnie Radio ESKA). Z zawodnikami sytuacja ma się jeszcze gorzej.

Kto już oficjalnie odszedł z Olimpii?

 • Konrad Handzlik (Warta Poznań)
 • Maciej Kona (Chojniczanka Chojnice)
 • Marcin Grolik (Chojniczanka Chojnice)
 • Lukáš Ďuriška (Zagłębie Sosnowiec)
 • Ariel Wawszczyk (Motor Lublin)
 • Paweł Ewertowski (GKS Wikielec)

Kto jest w trakcie pakowania walizek:

 • Frelek
 • Lemanowicz
 • Van Haaren
 • Bogusławski
 • Szywacz
 • Kamiński
 • Tenda

Konrad Handzlik będzie występował na boiskach Ekstraklasy. A Bogusławski już się pożegnał z P14.


Uboga kadra, mecz Pucharu Polski już za tydzień

Oficjalna kadra Olimpii jest w tym momencie przerażająco krótka. Kontuzja Joao Augusto, który wyklucza go z gry w tym roku, powoduje, że w ataku został Embolo... który obecnie również jest kontuzjowany. Gdybyśmy dziś mieli grać spotkanie Pucharu Polski (Elana Toruń / Lech II Poznań), to na boisku z kadry byłego pierwszoligowca moglibyśmy ujrzeć zespół złożony z graczy sekcji juniorskich.

Zatem jak przedstawia się zespół Biało-Zielonych obecnie?

Bramkarze: Lewandowski, Sapela, Nowaczek, Wiśniewski

Obrońcy: Ciechanowski, Szczepaniak

Pomocnicy: Andronic, Janczukowicz, Janiak, Maloku, Medfai, Szeibe.

Napastnicy: Joao Augusto (kontuzja), Embolo (kontuzja)

Czternastu zawodników, w tym czterech bramkarzy, dwóch obrońców, sześciu pomocników. Brzmi jak żart, ale takie są dziś realia, gdy włodarze klubu nie wiedzą na czym stoją.


Obrazki z mediów społecznościowych

Jak źle jest w klubie można dowiedzieć się choćby od samych piłkarzy. źródło: Twitter


W piątek Komisja Sportu w UM

W Urzędzie Miasta jutro (piątek) zbiera się komisja sportu i jak możemy przypuszczać, przedmiotem dyskusji będzie m.in. przyszłość naszego klubu. Co z tego wyniknie?

Czy prezydent Grudziądza przejmie się losem klubu, czy może jednak był to zaplanowany proces? Proces, który Glamowski rozpoczął w styczniu 2019 roku i polegający na stopniowym wygaszaniu projektu pod tytułem "Piłka nożna w Grudziądzu"?

Całkowite odcięcie Olimpii zaraz po wyborach byłoby źle odebrane przez społeczność. Natomiast powolne umieranie, przyzwyczajanie kibiców do coraz słabszych wyników jest politycznie doskonałe. Czy właśnie taki był plan?

A może jednak się mylimy i pajacowanie paradowanie z szalikiem Olimpii Grudziądz przed wyborami w 2018 roku było czymś więcej, niż tylko próbą zdobycia głosów?

Nie masz uprawnień do komentowania

#OG1923

2007-2019 GKSOlimpia.com - Serwis nie jest powiązany w żaden sposób z Olimpią Grudziądz S.A. Portal jest inicjatywą sympatyków Olimpii.

Projekt i realizacja: Studio113