1923 rok założenia 100 lat historii
Najstarszy i najbardziej utytułowany Klub Sportowy Grudziądza

Do obiadku gole z przypadku. Cenny remis w Legnicy

W meczu 9. kolejki rozgrywek Fortuna 1 Ligi piłkarze Olimpii Grudziądz wywalczyli cenny punkt, remisując na wyjeździe z Miedzią Legnica 2:2.

Z całą pewnością przed spotkaniem goście taki rezultat braliby w ciemno, jednak z przebiegu rywalizacji na pewno jest mały niedosyt, ponieważ podopieczni Jacka Trzeciaka po kwadransie prowadzili 2:0. Pomógł w tym golkiper gospodarzy Łukasz Załuska, popełniając dwa duże błędy. Najpierw w 12. minucie golkiper po dośrodkowaniu wypuścił piłkę przed siebie, do której dopadł Remigiusz Szywacz, natomiast w 15. minucie Załuska źle rozegrał futbolówkę od swojego pola karnego, co doprowadziło do straty i kapitalnego strzału w okienko Joao Augusto z kilkunastu metrów.

Niestety, siedem minut przed zejściem do szatni, fatalny błąd popełnił także Ariel Wawszczyk, który głową chciał oddać futbolówkę do Łukasza Sapeli, jednak podanie bezpośrednim uderzeniem przeciął Paweł Zieliński i na tablicy wyników było już tylko 1:2. Tuż po przerwie przewinienia przed własną szesnastką dopuścił się Augusto, a pięknego gola z rzutu wolnego zdobył Marquitos. W dalszej części gry optycznie lepiej wyglądał zespół Dominika Nowaka, ale ostatecznie oba zespoły podzieliły się punktami.

Dzisiaj w biało - zielonych barwach debiuty zanotowało dwóch piłkarzy - Omar Monterde wszedł na boisko w 57. minucie, natomiast Elvir Maloku minutę przed końcem regulaminowego czasu gry. Gabriel Tenda, Mohamed Medfai oraz Ricky van Haaren znaleźli się poza składem.

W środę Olimpia zmierzy się na swoim stadionie z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza, w zaległym meczu 8. kolejki zaplecza Ekstraklasy (godz. 19:00).

15 września 2019, 12:45 - Legnica (Stadion Miejski)
Miedź Legnica 2-2 Olimpia Grudziądz
Paweł Zieliński 38, Marquitos 48 - Remigiusz Szywacz 12, João Criciúma 15

Miedź: Łukasz Załuska - Paweł Zieliński, Božo Musa, Nemanja Mijušković, Artur Pikk - Jakub Łukowski (82 Dawid Kort), Krzysztof Danielewicz (67 Valērijs Šabala), Adrian Purzycki, Marquitos, Henrik Ojamaa - Patryk Makuch (87 Maciej Śliwa).

Olimpia: Łukasz Sapela - Damian Ciechanowski, Lukáš Ďuriška, Ariel Wawszczyk, Remigiusz Szywacz - Sebastian Kamiński, Maciej Kona (79 Łukasz Bogusławski), Dominik Frelek, Konrad Handzlik (57 Omar Monterde), Omran Haydary (89 Elvir Maloku) - João Criciúma.

żółte kartki: Pikk, Mijušković - Ďuriška.

sędziował: Paweł Malec (Łódź).
widzów: 3312.

źródło: własne / 90minut.pl / fot. Miedź Legnica