1923 rok założenia 100 lat historii
Najstarszy i najbardziej utytułowany Klub Sportowy Grudziądza

Rezerwowi egzaminu nie zdali, Olimpia odpadła z Pucharu Polski

Olimpia Grudziądz w środowy wieczór przegrała na swoim stadionie ze Stalą Mielec 0:3 i odpadła z rozgrywek o Puchar Polski.

Zgodnie z zapowiedziami, Biało - Zieloni zagrali w eksperymentalnym składzie i na boisku ujrzeliśmy w większości zawodników rezerwowych, podobnie jak w ekipie gości.

W wyjściowej jedenastce zobaczyliśmy zatem m.in. Jakuba Lemanowicza, Ivana Očenáša, Floriana Pfertzela, Elvira Maloku i Bartosza Nowickiego. Jacek Trzeciak wystawił także Mohameda Medfai i Rickyego van Haarena, dla których był to debiut w pierwszej drużynie Olimpii.

Od początku widać było różnicę w grze na korzyść gości. Efektem tego był dobrze wykonany stały fragment gry w 21. minucie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego głową wykorzystał Adrian Paluchowski i mielczanie zasłużenie prowadzili 1:0. Kilka chwil później mógłby być remis, jednak sędzia nie zauważył wyraźnego faulu na van Haarenie i nie podyktował rzutu karnego. Stal po pierwszym trafieniu wycofała się na swoją połowę i czekała na kontry. W trzecim kwadransie faworyt miał jeszcze trzy szanse na podwyższenie rezultatu - w tym m.in. Adrian Paluchowski, ale obronną ręką wychodził Jakub Lemanowicz. Tuż przed zejściem do szatni odgryźć próbowali się gospodarze, za sprawą strzałów Łukasza Bogusławskiego i aktywnego Elvira Maloku, którego Jacek Trzeciak zmienił w przerwie, a zastąpił go Omar Monterde.

W 50. minucie Hiszpan bliski był pokonania Damiana Primela, bezpośrednim strzałem z rzutu rożnego. Kilkanaście sekund później klub z Piłsudskiego 14 grał już w "10", ponieważ czerwoną kartką został ukarany Mohamed Medfai. Stal nie zmieniła nadto swojej taktyki i czekała na przechwyt futbolówki na swojej połowie.

W 63. minucie w słupek trafił zawodnik trzeciej ekipy Fortuna 1 Ligi - Maciej Urbańczyk. Środowa konfrontacja nie powalała na kolana z obu stron, jednakże to podopieczni Dariusza Marca cieszyli się z następnych trafień. W 73. minucie szybki atak strzałem na dalszy słupek skutecznie zakończył Mateusz Mak, z kolei na 3:0 podwyższył Josip Šoljić, wykorzystując serię błędów defensywy Olimpii. W II połowie chyba jedyną jaśniejszą postacią był Omar Monterde, który kilkukrotnie świetnymi uderzeniami z dystansu chciał zaskoczyć golkipera mieleckiego teamu.

Ostatecznie Olimpia Grudziądz w I rundzie Pucharu Polski przegrała ze Stalą Mielec 0:3 i odpadła z dalszej rywalizacji.

25 września 2019, 19:00 - Grudziądz
Olimpia Grudziądz 0-3 Stal Mielec
Adrian Paluchowski 21, Mateusz Mak 73, Josip Šoljić 82

Olimpia: Jakub Lemanowicz - Damian Ciechanowski (46 Ariel Wawszczyk), Ivan Očenáš, Florian Pfertzel, Łukasz Bogusławski - Elvir Maloku (46 Omar Monterde), Bartosz Nowicki, Robert Ziętarski, Ricky van Haaren, Mohamed Medfai - João Criciúma (57 Piotr Janczukowicz).

Stal: Damian Primel - Wojciech Lisowski, Mateusz Żyro, Mateusz Bodzioch, Paweł Olszewski - Łukasz Janoszka, Maciej Urbańczyk, Bartosz Sobczyk (59 Krystian Getinger), Grzegorz Tomasiewicz (46 Josip Šoljić), Mateusz Mak - Adrian Paluchowski (46 Bartosz Nowak).

żółte kartki: Medfai, Ziętarski, Pfertzel.
czerwona kartka: Mohamed Medfai (51. minuta, Olimpia, za drugą żółtą).

sędziował: Damian Kos (Gdańsk).

źródło: własne / 90minut.pl / fot. Stal Mielec