1923 rok założenia 100 lat historii
Najstarszy i najbardziej utytułowany Klub Sportowy Grudziądza

Trzeci z rzędu mecz bez zwycięstwa

Zawodnicy Olimpii Grudziądz w sobotnie, późne popołudnie przegrali na wyjeździe z GKS-em Jastrzębie 0:2. Był to mecz 15. kolejki rozgrywek Fortuna 1 Ligi.

Bramki dla gospodarzy zdobyli Bartosz Jaroszek w 20. minucie oraz Damian Tront z rzutu karnego w 55. minucie spotkania. Były zawodnik klubu z Piłsudskiego 14 - Patryk Skórecki, wszedł na boisko w 79. minucie.

Dla podopiecznych Jacka Trzeciaka to trzeci z rzędu pojedynek bez zwycięstwa, nie oznacza to jednak drastycznego spadku w ligowej tabeli.

Za tydzień Biało - Zieloni zmierzą się na swoim stadionie z ostatnim zespołem bieżącej rywalizacji - Odrą Opole.

26 października 2019, 16:00 - Jastrzębie Zdrój
GKS Jastrzębie - Olimpia Grudziądz 2:0
Bartosz Jaroszek 20, Damian Tront 55 (k)

GKS 1962: Mariusz Pawełek - Dominik Kulawiak, Bartosz Jaroszek, Kamil Szymura, Dawid Gojny - Farid Ali (66 Daniel Liszka), Łukasz Norkowski, Damian Tront, Marek Mróz, Kamil Jadach (79 Patryk Skórecki) - Jakub Wróbel (74 Kamil Adamek).

Olimpia: Łukasz Sapela - Remigiusz Szywacz, Ariel Wawszczyk, Lukáš Ďuriška, Łukasz Bogusławski - Elvir Maloku (82 Omar Monterde), Robert Ziętarski, Bartosz Nowicki (63 Maciej Twarowski), Konrad Handzlik, João Augusto (63 Ricky van Haaren) - Omran Haydary.

żółta kartka: Ziętarski.

sędziował: Tomasz Marciniak (Płock).

źródło: własne / 90minut.pl / fot. GKS Jastrzębie (archiwum)