1923 rok założenia 100 lat historii
Najstarszy i najbardziej utytułowany Klub Sportowy Grudziądza

Z Termalicą wygrana, ale gra zdecydowanie do poprawy

Omar Monterde strzelił jedyną bramkę w środowym, zaległym meczu 8. kolejki I ligi, w którym Olimpia wygrała z Bruk-Betem Termalicą 1:0.

Grudziądzanie wybiegli na boisko w nieco zmienionym składzie, niż to miało miejsce w niedzielę w Legnicy. Od pierwszej minuty zagrali Omar Monterde i Łukasz Bogusławski, natomiast na ławce rezerwowych usiedli Maciej Kona i Sebastian Kamiński.

Pierwsza połowa spotkania przebiegała z lekkim wskazaniem na gospodarzy, którzy do szatni zasłużenie schodzili z jednobramkowym prowadzeniem, ale trzeba przyznać, że solidnie przyczynili się do tego defensorzy z Niecieczy. W 40. minucie goście stracili futbolówkę w okolicach swojego pola karnego, do której dopadł Konrad Handzlik, podając na wolne pole do Omara Monterde. Hiszpan nie miał żadnych problemów z pokonaniem Karola Dybowskiego i debiutancka bramka w biało - zielonych barwach stała się faktem. Zdecydowanie wcześniej, bo w 13. minucie, swojego siódmego gola mógł zdobyć Omran Haydary, ale Afgańczyk z niemal zerowego kąta trafił w słupek.

Druga połowa gry to zdecydowanie inny obraz. Niecieczanie przejęli inicjatywę, górowali w posiadaniu piłki i regularnie znajdowali się w okolicach szesnastki Łukasza Sapeli. Olimpia zbyt bardzo cofnęła się do defensywy, ale rywal dzisiaj nie potrafił tego wykorzystać. Na finiszu wynik mógł brzmieć nawet 2:0, ale w doliczonym czasie stuprocentową sytuację zmarnował Sebastian Kamiński, strzelając z kilku metrów wysoko nad poprzeczką.

Grudziądzanie, mimo przeciętnego występu, pokonali w środowy wieczór Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 1:0 i przesunęli się w tabeli Fortuna 1 Ligi na dziewiątą pozycję, mając w swoim dorobku 13 punktów. Mówi się, że dla Piotra Mandrysza - szkoleniowca przegranych, mógł to być ostatni pojedynek na ławce drużyny, która miała uchodzić za jednego z faworytów rozgrywek.

Olimpia kolejne spotkanie zagra w niedzielę 22 września. Wtedy o godzinie 19:00 podejmie na swoim boisku Puszczę Niepołomice. Oby już z lepszą grą.

18 września 2019, 19:00 - Grudziądz
Olimpia Grudziądz 1-0 Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Omar Monterde 40

Olimpia: Łukasz Sapela - Damian Ciechanowski, Lukáš Ďuriška, Ariel Wawszczyk, Remigiusz Szywacz - Łukasz Bogusławski, Dominik Frelek, Konrad Handzlik (67 Elvir Maloku), Omar Monterde (80 Maciej Kona), Omran Haydary - João Criciúma (77 Sebastian Kamiński).

Bruk-Bet Termalica: Karol Dybowski - Mateusz Grzybek, Przemysław Szarek, Artem Putiwcew, Martin Mikovič - Marcin Wasielewski (82 Dawid Kalisz), Vlastimir Jovanović (61 Piotr Wlazło), Wojciech Kamiński, Florin Purece, Jacek Kiełb - Matej Jelić (61 Vladislavs Gutkovskis).

żółte kartki: Kamiński - Kiełb, Putiwcew, Szarek.

sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin).

źródło: własne / 90minut.pl / fot. Miedź Legnica